Beauty - Skin Care - Makeup And Accessories - Canada pharmacy ]"|' drugstore online and doctors advice.

ONANIZMAS.LT

Straipsniai, mokslinė literatūra apie žalingą masturbacijos poveikį organizmui.

Sunday
Feb 23rd

Dievo požiūris į masturbaciją. Ar tai nuodėmė?

baznycios_poziuris_i_masturbacija.jpg

Norėčiau sužinoti, koks Dievo požiūris į masturbaciją. Neretai vieniši netikintys, taip pat ir tikintys, užduoda šį klausimą.

Masturbacija - tai seksualinio pasitenkinimo siekimas, stimuliuojant savo kūno erogenines vietas. Kaip į šį savotišką „seksą" su pačiu savimi turėtų žiūrėti krikščionis?

Šventasis Raštas mums nepateikia aiškaus, vienareikšmio atsakymo į šį klausimą. Diskusijos šia tema verda jau seniai, o požiūrių spektras net tarp krikščionių etikos ir psichologijos specialistų gana platus: vieni smerkia tai kaip nuodėmę ar net iškrypimą, kiti, priešingai, mano, jog tai yra „legalus", nors ir laikinas, ribotas (paauglystė, vienišumo atvejai) seksualinio gyvenimo pakaitalas. Daugumas krikščioniškos etikos psichologų ieško vidurio kelio: nei visiškai atmeta, smerkdami šią praktiką, nei entuziastingai jai pritaria. Šią vidurio poziciją galima būtų apibūdinti taip: masturbacijos nedera tapatinti nei su iškrypimu, nei su tinkamu seksualinio žmogaus potencialo naudojimu. Tai nėra nei moralinis blogis, nei tai, ko iš tiesų reikia žmogui. Kitaip tariant, masturbacija nėra nei normalus, žmogui savaime suprantamas užsiėmimas, nei slapta nuodėmė, už kurią žmogus turėtų būti pasmerktas į pragarą.

Nepaisant to, kad pats masturbacijos veiksmas dar nėra nuodėmė, vis dėlto tai labai dažnai yra susiję su kur kas didesniais pavojais. Pirma, masturbacija neretai remiasi seksualinėmis fantazijomis, vujerizmu ir, kas pavojingiausia, pornografija, suteršiančia žmogaus sielą ir vedančią asmenį į agresiją kitų atžvilgiu. Antra, masturbacija gali virsti priklausomybe, pavergiančia žmogų, atnešančia kaltę ir savęs niekinimą. Trečia, ši praktika gali ateityje atsiliepti seksualiniams santykiams šeimoje ar virsti fetišu, obsesija (kas yra stabmeldystė) vienišų žmonių gyvenime.

Trumpiau tariant, nors dėl masturbacijos, ypač atsitiktinių jos atvejų, nedera savęs niekinti, mano manymu, ši praktika nėra tai, ko norėtųsi kam nors linkėti. Šiuo ir kitais gyvenimo klausimais mums visiems kur kas labiau norėtųsi palinkėti susilaikymo.

Pastorius Darius Širvys
Šaltinis: http://www.btz.lt/article/articleview/1889/1/393/

Paskutinį kartą atnaujinta ( Antradienis, 18 Sausis 2011 15:21 )  

Komentarai  

 
0 #1 hitler 2011-03-16 07:24
tai taip iseina, kad tai nera nuodeme, bet aplinka ir priezastys ja tokia padaro. taip iseina, kad masturbuokis baznycios be jokios vantazijos ir viskas bus ok
Cituoti
 

Komentaras

Security code
Refresh